Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Porady dot. wyboru serwera/oddziału grając samemu
#1
Często w odniesieniu do Squad padają następujące pytania:
- czy da się w to grać samemu?
- czy tylko z ekipą da się dobrze się bawić? 
Można to sprawdzić, jednak zazwyczaj te 2 godziny zanim zwróci się Squad na Steamie nie wystarczą, by dostatecznie poznać tytuł. Zarzuca się jej wtedy, że ludzie są toksyczni albo jest po prostu nudna.Dlatego w tym krótkim poradniku dowiecie się co zrobić, by możliwie najlepiej przygotować sobie grunt pod "tę dobrą i satysfakcjonującą rundę" w Squad.

Mówi się, że najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Poziom przyjemności płynący z gry w Squad potrafi być momentami totalnie skrajny. Często nie mamy wpływu na to jak grają inni. Mamy natomiast możliwość wyboru serwera oraz oddziału.1. Zacznijmy od szybkiego protipu dot. ustawień w grze. Polecam ustawić głośność kanału lokalnego i oddziałowego na 200%. Jest to ważne, gdyż w zasadzie tylko na tym poziomie usłyszymy kolegów, np. jadąc ciężarówką. 

2. Przejdźmy do przeglądarki serwerów. Starajmy się wybierać te najbardziej popularne polskie, angielskie lub niemieckie serwery. Staraj się omijać gry na rosyjskich oraz francuskich serwerach - rzadko kto używa tam przynajmniej komunikacji po angielsku.

W grze istnieje kolejka przy wchodzeniu na serwer. Jeśli chcesz dołączyć do polskiego serwera to masz możliwość dopisania się do tzw. whitelisty. Będąc na whiteliście masz pierwszeństwo wchodzenia na serwer używając slotu dla administratorów.
Link do whitelisty: http://hsrsquad.com/thread-685.html


3. Po dołączeniu do serwera sprawdź jaka sytuacja panuje na mapie oraz jakie są dostępne oddziały. 
Jako nowy gracz unikaj roli dowódcy - to wymaga dużej znajomości gry oraz łatwo tutaj o frustrację, gdyż dowódca jest osobą w dużej mierze odpowiedzialną za poziom zabawy innych w oddziale.

W tym momencie musi zapaść decyzja do jakiego oddziału dołączyć. Jeśli grasz z kolegami to nie ma problemu. Jeśli natomiast samemu chcesz sprawdzić grę to musisz wiedzieć, które oddziały są potencjalnie “dobre” do dołączenia…:

- nazwy oddziałów mogą sporo powiedzieć co do języka panującego w oddziale, np. ENG MIC, PL INF ONLY, GER MIC, FRENCH ONLY, FR TEAMWORK itp.
- na czas darmowych weekendów oraz promocji dowódcy często nazywają swoje oddziały NEWBIES, NOOB SQUAD, TRAINING, LEARN BASICS, by zbierać nowych graczy i uczyć ich gry
- szukaj oddziałów prowadzonych przez polskie klany. Są to gracze z tagami:
|HSR|, [GiB], RangersPL,
- cenne są oddziały z dużą liczbą graczy
- sprawdź czy aby na pewno dowódca oddziału ma rolę dowódcy
- sprawdź czy oddział ma postawiony swój osobisty Rally Point
- sprawdź czy jest jakikolwiek medyk
- sprawdź czy przemieszczają się w grupie i nie są rozwaleni po całej mapie

Oczywiście język może być tutaj skuteczną barierą. Jeśli natomiast umiesz porozumiewać się w innych językach to śmiało wpadnij do obcojęzycznych oddziałów.
Jednym z najważniejszych języków komunikacji w grze to angielski (poza polskimi serwerami oczywiście).

4. Jeśli dany oddział spełnia twoje powyższe oczekiwania to śmiało dołącz. Od razu przywitaj się z nimi (tym samym sprawdzisz ostatnią rzecz - czy oddział się komunikuje), możesz ewentualnie powiedzieć, że jesteś nowy - to da sygnał dla ogarniętego dowódcy, żeby pomóc tobie w pierwszych chwilach z grą. Zapytaj następnie gdzie się zrespić oraz jaką rolę wybrać. Polecam na początek zwykłego strzelca lub medyka. Ten drugi jest bardzo przydatny i łatwo zyskasz szacunek oddziału.To wszystko powinno sprawić, że trafisz na właściwy serwer, właściwy oddział i właściwych ludzi. Jeśli jednak nadal masz problemy z warunkami panującymi w oddziale lub na serwerze pozostaje jedno - zmienić na inny.
Wiele również zależy od własnej kultury i obycia z ludźmi. Staraj się być pomocny i kulturalny, a dobry oddział odwdzięczy się tym samym.

Jeśli macie swoje spostrzeżenia dot. zwiększenia sobie szans na zagranie tej dobrej rundy to podzielcie się nimi poniżej w komentarzach.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości