Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Książki filmy i inna, szeroko pojęta kultura.
Hej!

Ostatnio na TeamSpeaku dyskutowaliśmy sobie o tym co warto obejrzeć/przeczytać i ze zdumieniem odkryliśmy, że spora cześć z nas nie widziała pewnych wartych polecenia klasyków. No i po to jest ten wątek. Poleć swoim kolegom coś co jest dobre albo po prostu ciekawe. 

Na początek: klasyk zupełny. "Generation Kill". Serial. 7 odcinków. Oddział Marines atakuje Irak śpiewając przy tym piosenki Avril Lavinge. Nie wierzę, że ktoś mógł tego nie oglądać, ale przypadki się zdarzają. 

Kolejna rzecz warta zobaczenia: koreański film "Braterstwo Wojny". Skośnooka wersja "Szeregowca Ryana". Dwa kraje, dwaj bracia, dwie strony frontu. Prawie 3 godziny solidnego, azjatyckiego kina. 

Skoro jesteśmy już w klimatach południowokoreańskich to proponuję obejrzeć "Gojijeon" angielski tytuł "The Front Line". Jeden z lepszych filmów anty-wojennych jakie widziałem. Znowu na tapecie wojna w Korei, a co za tym idzie specyficzna, nieamerykańska narracja, sporo symbolizmu. Polecam.

Przejdźmy do książek. 

Na początek: "Powiedz, że się boisz"

[Obrazek: powiedz_ze_sie_boisz.jpg]

Wspomnienia pilota Hueya, który latał w czasie wojny w Wietnamie. Napisana z bardzo dużym poczuciem humoru i dystansem a jednocześnie fantastycznie ukazująca specyficzne realia tego konfliktu. Początki wojsk aero-mobilnych. Śmigłowce używane niczym konie w czasie wojny secesyjnej. Gorąco polecam. Książka "na raz". Obecnie trudno dostępna, ale czasem można znaleźć ją na allegro bądź w innych miejscach w których szuka się książek których nigdzie indziej nie ma.
Odpowiedz
Oglądnąłem Generation Kill, jest zajebiste, polecam.
Odpowiedz
Tym, którzy lubią książki bardziej Science niż Fiction gorąco polecam całą serię "Algorytm Wojny" Michała Cholewy. Akcja rozpoczyna się w XXIII wieku. Dzięki odkryciu podróży z prędkością większą od prędkości światła ludzkość skolonizowała wiele odległych światów. Niestety, w wyniku wydarzeń które przeszły do historii jako "Dzień" spowodowały że zdecydowana większość map, danych i innych sposobów na kontakt została utracona. Znany świat jest podzielony pomiędzy trzy byty - spadkobierców UE, USA oraz Imperium, które toczą ze sobą nieustającą wojnę. 

Interesująco opisane walki zarówno na powierzchni różnych planet jak i w przestrzeni kosmicznej. Mechy, piechota w ciężkich pancerzach, opuszczone tajne laboratoria, programy badawcze dążące do stworzenia nadludzi. Zbuntowane AI, przymierający głodem koloniści oraz piraci w zapomnianych statkach. Do tego do bólu wyrachowana i czasem aż przerażająca formacja Dowództwa Operacji Specjalnych. Wielkie okręty wymieniające się salwami torped przy nieustannych kalkulacjach sekcji taktycznych, a jednocześnie taki pewien... drugowojenny "feeling". Konwoje, inwazje, wojna w okopach, broń masowego rażenia. Gorąco polecam. 

[Obrazek: 140x200.jpg][Obrazek: 137200-140x200.jpg][Obrazek: 297575-140x200.jpg][Obrazek: 449919-140x200.jpg]
http://lubimyczytac.pl/cykl/9699/algorytm-wojny
Odpowiedz
Zakończyłem własnie czytać Upadłą Swiątynie i wygrzebałem z dna szuflady uciechy książę Halla Benjamina pt. ISIS Państwo Islamskie. Myślę, ze mogę ją polecić kto chciałby się dowiedzieć czegoś nt. tej organizacji. Nie będę jej streszczał ani recenzował, ale jest to kawał ciekawej lektury.

http://www.empik.com/isis-panstwo-islams...,ksiazka-p
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości