Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Squad problem z płynnością rozgrywki
Dropy do kilku fps nie powinny mieć miejsca na żadnym sprzęcie i Popo ma rację, że coś jest prawdopodobnie nie tak po stronie softu/ssd, więc nie wydaje mi się, żeby samo czekanie na v10 rozwiązało Twój problem.

Widziałem próbę odpalenia Squada na starym phenomie 965 i hd 7850, w trakcie której można było cieszyć się płynnymi Wink 15 fps w porywach do 40, nie skarżąc się na Twoje freezy.
Odpowiedz
OK
Hmyy.... ciężko będzie wykombinować SSD i nie przypominam sobie by ktoś ze znajomków miał...
Kurcze ale z drugiej strony... Popo czy ty czasem nie namawiasz mnie na kolejny zakup do mojego PC Big Grin ?
Możecie polecić jakiegoś SSD'ka ale max max 200zł ?

I druga sprawa, zmieniałem ostatnim razem w grze ustawienia obrazu wskazując na opcję "w ramce", gra sie zwiesiła i musiałem ją recznie zamknąć z manager'a.
Teraz gdy odpalam grę, w menu gra się całkowicie zwiesza.
Muszę jakość ręcznie zresetować konfig albo zmienić ustawienia rozdzielczości, pomożecie ?

Chyba zrobię ten reinstall systemu.
Odpowiedz
Do 200 zł może być ciężko, ale poszukaj - może jakiś samsung 120 gb się trafi. Od 2013 roku używam SSD we wszystkich kompach w domu i w biurze i nie wyobrażam sobie używania HDD. Szkoda życia na nieposiadanie SSD.
Odpowiedz
Postawiłem od nowa system, niestety nic to nie dało.
Komputer jak zwykle chodzi płynniej, ale nic po za tym.
Odpowiedz
Ale postawiłeś od nowa tak w znaczeniu format + reinstall na czysto? Wot tajemnica. I wszystko, oprócz SQ działa normalnie, tak?
Odpowiedz
Tak dokłądnie, format całej partycji + instalacja systemu, tym razem wróciłem do Win 7 Ultimate x64
Tak, wszystko działa. Chociaż wydaje mi sieże po instalacji SP 1 trochę zwolnił :/
Odpowiedz
Jest to niewątpliwie jeden z bardziej nietypowych Squadowych problemów z którymi przyszło mi się spotkać. Może spróbuj złapać kogoś przytomnego wieczorem na ts3.hsrsquad.com i coś pokombinujemy.
Odpowiedz
Dzisiaj być może uda mi się drować SSD 120GB, wiec może jutro jakiś cudem udało by się go odebrać.
Chociaż wątpię że będzie miało to realny wpływ na te moje spadki fps, przynajmniej za miesiac czasu nie będę czekał kilka minut na włączenie przegladarki Tongue
Mam nadzieję że MOBO ani RAM nie będzie wpływać w jakikolwiek sposób na pracę dysku SSD. Muszę o tym jeszcze poczytać, żeby się znowu nie okazało że mobo wpływa negatywnie na dysk.
Odpowiedz
Squad dostał łatkę, która poprawia optymalizacje gry. Wszyscy notują bardzo dużą poprawe w fpsach. Proponuje jednak sprawdzić nawet bez ssd.
Odpowiedz
MacMelbor jakiego ty chcesz kupić ssd? M.2?
Bo jeśli chcesz, to twoja płyta nie posiada tego złącza...
[Obrazek: jXsIdOs.png]
Odpowiedz
Witajcie, z góry przepraszam Was że tak skaczę z odpowiedziami, ale po prostu nie mam czasu nawet w weekend.

Po kolei, tak więc Zawax - na aktualizację natknąłem się chyba 30 min po jej pojawieniu się na steam wiec jestem na bierząco. Nie zawracałbym Wam głowy moim problemem (który notabene dotyczy chyba tylko mnie) gdybym na bierząco nie sprawdzał wszystkich dostępnych dla mnie rozwiązań. Przyznaje Ci tutaj, i innym użytkownikom rację. Wczoraj rozegrałem trzy mapy. Chora PAAS V1 i narazie zostanę przy niej, krótki opis. Mapę zacząłem grać na serwierze niemieckim, około 60 graczy (62/63). Ustawienia grafiki wysokie. No i powiem Wam szczerze że grało mi się naprawdę przyjemnie, już od dłuższego czasu tak dobrze nie było. Nawet nie zauważyłem kiedy liczba graczy osiagnęła w szczytowym momencie poziom 77 graczy jednocześnie na serwerze. Spadki FPS'ów były sporadyczne, i praktycznie nieodczuwalne. Co tu dużo mówić, było kapitalnie.

Następna mapa to Narva Inva "tryb" Invasion. Grałem po stronie Milicji i tutaj już zaczęły się problemy z płynnością rozgrywki. Spadki FPS odczuć można było już na spawnie. A kiedy ruscy dotarli pod blokowiska i rozpoczęła sie jatka, tłukli mnie jak Pudział Najmana. Jak tylko zobaczyłem przeciwnika dosłownie 10 m przede mną rozpocząłem ostrzał, miałem takie dropy że gościu stał do mnie plecami i jeszcze mnie zabił (teraz wyobraźcie sobie że cały rok tak miałem na serwerach gdzie graczy było wiecej niż 60), więc ciśnienie mi skoczyło dość mocno. Grę zakończyłem statami 0/9 (szturmowiec), gdzie w poprzedniej mapie (Chora) miałem nawięcej zabójst w Squadzie bo 13/9.

Trzecia mapa to Al Basrah PARALLEL AAS V1. Też zacząłem odczuwać spadki fps. Strona amerykańska, postawili nam FOB'a na Fringe i nie mogliśmy się stamtąd wydostać. Wkurzyłem się i zakończyłem grę. Tak to wczoraj mniej wiecej wyglądało. Przynajmniej przez godzinę choć trochę się rozerwałem na Chora, potem już tylko szarpałem nerwy.

BezuPolska Kupiłem dysk SSD Kingston V300 120GB SATA3 na aukcji za 160 ziko bo dużo osób polecało, pojemność bardzo mała, ale nie będę dokładał już skoro moja karta to przeżytek, jeśli Squad nie będzie działać tak jak chciałbym, to komputer posłuży już tylko jako stanowisko robocze + ewe. jakieś filmy, bo na grę też już nie mam zbyt dużo czasu, tym bardziej że za chwilę zaczynam magisterke zaocznie więc nawet w weekendy będzie ciężko usiąść.

Tak to Panowie mniej więcej wygląda - jutro jadę odebrać dysk SSD do gościa w sąsiedniej miejscowości, więc sytuacja dla mnie napięta jak barania torba. Tak jak juz wspominałem, nie łudzę się zbytnio że dysk poprawi moją sytuację jeśli chodzi o Squad, ale też z drugiej wielę nie tracę, optymista powiedziałby nawet że tylko zyskuję, chyba że za wchwilę (albo jutro) dowiem się, że ten dysk u mnie nie zostanie wykryty Smile
Przepraszam za ewentualne błędy ale nawet nie było czasu spolszczyć Windows'a.

Dzięki i pozdrawiam.
Odpowiedz
Daj znać jak będzie wyglądała sytuacja po przesiadce na SSD.
Odpowiedz
OK dysk jest już w domu zaczynamy zabawę Wink
3mać kciuki Smile

EDIT:
Witam Panowie - krótki wstęp zanim zabiorę się do realizacji pełnego wpisu.
Jestem po krótkim teście, test wyglądał tak że postawiłem tylko nowego czystego Windowsa 10 Pro na dysku SSD bez instalacji steam'a i Squada na nim.
Chodzi o to że steam jak i Squad pozostał na starym dysku HDD (partycji), nic nie instalowałem jak już wcześniej napisałem na SSD i wyniki są naprawdę dobre. Nie chwale dnia przed zachodem, ale mam cichą nadzieję że wyniki się jeszcze trochę poprawią po instalacji steam'a i Squada na dysku SSD co właśnie czynię (jestem w trakcie pobierania). Nie wiem czy uda mi się go pobrać jeszcze dzisiaj, niby mam światłowód 150MB ale i tak wszystko zależy od transferów na steam.

W międzyczasie kiedy bd się rozpisywał, może odpowie mi ktoś na pytanie czy jest szansa że Suqad po instalacji na SSD będzie działać jeszcze lepiej ?
Na ten moment ustabilizowała się płynność rozgrywki i jest to w 150% odczuwalne Wink

PS Po udanym pobraniu i instalacji na mapie Al. Basrah gdzie miałem dotychczas chyba największe lagi mam 0 ZERO spadków, dopów FPS, kompletnie nic Smile Jutro napiszę coś więcej bo jestem padnięty.

Dziękuję i pozdrawiam Smile
Odpowiedz
OK Panowie, czas zakończyć temat związany ze spadkami FPS'ów.
Jedynym i w 100% skutecznym rozwiązaniem (w moim przypadku) był zakup DYSKU SSD.

Jeżeli wasz dysk HDD jest obciążony w czasie włączonej gry w 90-100% (na tą chwile zużycie dysku SSD wynosi 0%), również odczuwacie spadki fps, głównie w momentach gdy przeciwnik otwiera do was ogień, lub gdy liczba graczy przekracza ok 50 osób i zaczynają się lagi, gdy po mimo ponownego pobrania gry, formatowania dysków i stawiania nowego Windowsa problem nadal się pojawia, jedynym wyjściem jest zakup dysku SSD. Dysk SSD musi mieć co najmniej 60 GB. Windows 10 Pro i steam ze Squadem + sterowniki, SP 1 zajmują łącznie 59 GB. Pozostanie wam tylko 1 GB więc polecam kupić tą 120'kę i macie jakieś 50 GB na inną gierkę.

Po instalacji Squada na dysku SSD nie ma już zupełnie żadnych spadków FPS, kompletnie nic. Nawet gdyby 40 osób na raz zrespiło się na serwie, nie będzie żadnego dropu. Chociaż waliliby do Was z każdej strony, wokół było pełno smoky'ów itp itd dropów nie będzie.
Sprawdziłem wszystkie mapy, na serwerze gdzie nie było mniej graczy niż 70-72 i wszystko gra w 100%. Moje statystyki to teraz 7/1 13/1 9/1, aż chce sie grać.

Osobiście jestem bardzo zadowolony, dziękuję z tego miejsca całej ekipie forum nasz-squad.pl za wszelką udzieloną pomoc, zainteresowanie no i oczywiście wskazanie rozwiązania problemu.  Po roku męki, udało się rozwiązać problem za kwotę 160zł.
Rozsyłajcie tą wiadomość, temat do innych osób, może im również uda się pomóc. 
Sam postaram sie udzielić odp na zadawane pytania, PW.

Dziekuje jeszcze raz i pozdrawiam Smile
Odpowiedz
No i super. Zapraszamy do wspólnej gry na ts3.hsrsquad.com
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości