Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Balans na serwerze
@ TripleNipple

1) Nie wyrzucamy ze składu ludzi chcących nauczyć się grać Smile mimo, że to nie my reklamujemy się jako polskie community. Odnośnie podnoszonej przez Ciebie hipokryzji, z grzeczności wspomnę o składach zatytułowanych 'HSR only'. Są ok, ale byłoby fajniej, gdyby poza cyklem treningowym były po obu stronach skoro jest was tylu - gra momentami byłaby ciekawsza.

2) Nie zrozumiałeś dlaczego wrzucił tego screena. Pokazał Ci, że nie trzeba chodzić w tej grze za rączkę, żeby coś grać. 22 fragi to nie jest wynik, którym warto się chwalić.

Community jest zadowolone, że jest serwer, na którym może pograć. Moim zdaniem powinno być nawet wdzięczne, że jest taki serwer, choć nie jestem pewien jak wielka część tych zasług przypada Tobie, a na ile zaciągnąłeś się już na gotowe, dzięki czemu obdarowujesz nas teraz swoimi złotymi myślami, nazywając ludzi śmiesznymi Smile

@ Popo

Zakładam, że jesteście na poziomie, na którym od randomów nie nauczycie się już niczego, zwłaszcza stojąc 3 grę z rzędu na ich resie. Natomiast poduczanie nowych członków, ćwiczenie w skali meczowej rozumiem.

Temat był zdaje się sugestią w celu uatrakcyjnienia gry, również przyszłym graczom, którzy squada dopiero kupią i miejmy nadzieję, że nie odbiją się od tego tytułu przez oglądanie spawna przez 20 minut, bo na jedynym polskim serwerze znajdą się po złej stronie i nie odkryją żadnej przyjemności z gry.
To jest, jeśli poczuwacie się do roli reprezentanta polskiego community, dopóki nie ma żadnej alternatywy. W innym wypadku ta dyskusja nie ma sensu, bo sam powiedziałbym ludziom, którym coś nie podoba się na moim prywatnym, klanowym serwerze, że mogą delikatnie mówiąc iść sobie gdzie indziej. Ale skoro na taką łatkę się decydujecie, to sugestia kilku śmiesznych hipokrytów być może pomogła wam dostrzec problem.

Z mojej strony dzięki HSRom za zainteresowanie tematem. Pozdro.
Odpowiedz
Składy "HSR only" są głównie informacją dla dołączających do nich członków i kandydatów HSR, że jest to skład, w którym "jedziemy na poważnie" i mają być utrzymywane poprawne commsy oraz zaangażowanie na poziomie meczowym.Tam też na bieżąco wyjaśniane są błędy, najczęściej dotyczące komunikacji ale też elementów w stylu - zgrywanie LATów, poprawne rozmieszczenie się w terenie. Mimo ich głównie edukacyjnego charakteru oddziały te często charakteryzują się wysoką efektywnością, ze względu na podejście, sprawny przepływ informacji i dobrą świadomość sytuacyjną.

Dlatego też twierdzenie, że "od randomów nic się nie nauczymy" nie jest uzasadnione, ponieważ tak samo skutecznie zabijają granaty rzucone przez nich jak przez największego skillzora i jeżeli w wyniku takiego splotu wydarzeń tracimy dwóch medyków, to jest to dobra okazja do zapytania szanownych kawalerów: dlaczego w ogóle znaleźli się w swoim bezpośrednim sąsiedztwie.

Niestety teraz muszę spadać, bom umówiony i nie mam jak odnieść się do wszystkich argumentów. Aczkolwiek cieszę się, że w końcu na naszym nieco skostniałym forum toczy się jakaś dyskusja.
Odpowiedz
@ Razz

1) Obserwowałem Was przez 3 rundy, na dwóch pierwszych poleciał Olchew i JustOne, potem wam wyrzuciliśmy SLa, i jakoś się uspokoiliście. Więc nie mów mi że to się nie dzieje, jak byłem naocznym świadkiem. I jeszcze bym zrozumiał, gdyby to było po to żeby zrobić miejscie dla kolejnego SINa, ale było was czterech...

A co do HSR only... Nikt nie mówi że tak się nie dzieje. Tylko hipokryzją jest to, że atakują nas takie osoby jak Ty, które same tworzą proceder jeszcze gorszy. Dlaczego gorszy ? Ano dlatego że tak jak mówi Popo, "HSR only" nie jest HSR only. Wejdź proszę na serwer. Możesz tam siedzieć cały dzień. Jak mi zrobisz screeny z 3ch różnych rund, gdzie faktycznie jest cały skład z tagiem w środku, i nie ma takiego samego po drugiej stronie, to przyznam Ci rację.

A i tak jeszcze mi się przypomniało z wczoraj... Graliście conajmniej 3 rundy (przez tyle na was patrzyłem), i każdą z nich po wygrywającej stronie, gdzie siedziały 2 SQ założone przez HSR. Skoro tacy jesteście dobrzy, no to czemu nie zmieniliście drużyn dla balansu...? Hipokryzja strikes again.

2) Zrozumiałem, aczkolwiek:
a) nie jest to żaden wynik na free week
b) gra nie polega na tym żeby chodzić samemu i fragować, także tym większe jest moje zdziwienie że nie rozumiecie takich podstaw gry...

A uwagi odnoście zaciągania się na gotowe, zostawię do oceny tym, którzy faktycznie znają zaangażowanie (nie tylko moje oczywiście) w ogranizację free weekendów i tworzenia tego community. Bo jakimś dziwnym trafem były to osoby tylko z HSR + Wini ( który już ku naszej radości do nas dołączył ).

No, i pominę fakt że w HSR jestem sporo dłużej niż stoi ten serwer.
Odpowiedz
@ Popo

W takim razie cieszę się, że potraficie uczyć się od siebie nawzajem.

@ TripleNipple

O, gdybyś obserwował nas od dłuższego czasu zauważyłbyś, że wbijamy tam, gdzie jest miejsce i jeśli gra jest w miarę wyrównana siedzimy po jednej stronie, pomagając jej wygrywać. Lub daremnie próbując Big Grin Bardzo chętnie slotujemy się po stronie potencjalnie słabszej, bo gra jest dla nas ciekawsza - ale nie będziemy skakać z rundy na rundę do przegrywającego teamu czekając na miejsce w nim, zwłaszcza jeśli (tak jak wczoraj - co mnie cieszy) HSR jest po obu stronach. Abstrahując już od tego, jak jesteśmy w stanie zbalansować grę kilkoma osobami na 80 slotowym serwerze.

Wybacz, ale obaj nie mamy czasu na pouczanie się nawzajem na czym polega gra, w którą gramy. Tym bardziej, że większość wątku zeszła na offtop. Zgaduję jednak, że wiesz już, iż nie oszukasz mechaniki gry, a frag jest ticketem.

I mimo, że niektóre wartości są w tej mechanice nieprzeliczalne, jak na przykład postawienie dobrego foba pozwalającego teamowi na pressing capa, tak niektóre są w niej jak najbardziej wymierne - jak choćby zrobienie tego 20/5, które daje zwykłe 15 ticketów na plus, dzięki jednemu graczowi. Jeśli we dwóch, robiąc taki wynik rozkopią przeciwnikom dwa foby, co wielokrotnie się zdarzało, już nie wspominając o wrogich rally - jaka jest to wartość dla teamu? Wymierna, dodatnia, ujemna, bo nie szli za rączkę? Jestem ciekaw w jaki sposób kłóci się to z podstawami gry, którymi jest jej mechanika i wykorzystywanie jej na rzecz swojego teamu Wink

Szczerze życzę powodzenia w rozwijaniu tego community i utrzymaniu fajnej atmosfery na serwerze, cokolwiek postanowicie z tym balansem zrobić - choć mam wrażenie, że zaczyna być i tak nieco lepiej. No i dzięki za miejsce, które dla tej społeczności stworzyliście, dzięki czemu w ogóle możemy o tym balansie gadać.
Odpowiedz
@Razz

W tym właśnie jest problem. Jakby ktokolwiek obserwował nas dłużej niż tak jak Wy, czyli jakieś sporadyczne wpadnięcie wieczorkiem, to nigdy nie wpadłby na pomysł z atakiem ze specjalnie nie balansujemy serwera.

Ciebie nie znam, do Ciebie nic nie mam. Ale wasz SL, który tymże screenami się chwali stanowi dla mnie w grze wartość ujemną, czyli inaczej niż próbujesz tu przedstawiać. Fajnie że zdejmujecie FOBy itd. Wczoraj przez 3 rundy które z wami grałem powiedział ŁĄCZNIE na commandzie dobre 3 zdania. Także niech nie próbuje pouczać ludzi, którzy budują klan HSR o tym jak grać, jak zarządzać serwerem i jak sprawiać żeby ludzie dobrze się bawili. Bo tak jak mówię, z ponad 200 ludzi zarejestrowanych na tym forum negatywnie wypowiedziało się trzech. Także myślę że procentowo wynik mamy dobry, co powinno zamknąć wszelkie dyskusje.

I z wytykaniem Wam błędów nie chodzi mi o to żeby koniecznie komuś dokuczyć, ale jednak wolałbym aby argumenty płynęły od kogoś kto ma znacznie większe doświadczenie w grze od nas, nie tylko w strzelaniu, ale choćby właśnie w administrowaniu serwerem. A na razie wychodzi na to, że mamy grupkę niezadowolonych ludzi, którym wydaje się po 100 godzinach w grze mają lepszy plan na to, jak powinien działać największy polski serwer w SQ. I dyskusję zaczynają od tego, jaką to słabą opinie my mamy w całym środowisku, co nie dość że jest, tak jak mówi Popo, nieprawdą, to jescze nie mam zielonego pojęcia skąd Wasz SL, dysponujący ego większym niż Gorodok, wymyślił sobie takie rzeczy.

Konstruktywna krytyka - jak najbardziej. Ale wyciąganie wniosków na podstawie kilku rund gdzie się przegrało, bo w przeciwnym teamie grali ludzie z HSR...? Proszę Was...
Odpowiedz
Oto między innymi dlaczego jesteśmy postrzegani jako "cebulaki".
Staramy się, próbujemy coś zrobić dla polskiej społeczności, dajemy wam miejsce do grania, nie zamykamy serwera(w celach treningowych/meczowych), żebyście między innymi wy mogli pograć u nas i pogadać w ojczystym języku.
Co się dzieje?
Ano wpada kolega Pakistani i wytyka nam, że robimy siarę polakom na scenie międzynarodowej (a gdzie dowody?). Lepiej wejść na forum, napisać pościk mieszający nas z gównem i szczęśliwy wrócić na nasz serwer, przy okazji chwaląc się screenami z zatrważającą ilością 22 fragów. Musisz być bez wątpienia pro graczem jeśli potrafisz ustrzelić tylu gości, jestem pewien, że zachodnie klany się o Ciebie biją. Wszyscy przedstawiciele tych ekip też zapewne Ci mówią/piszą jacy to jesteśmy słabi i jak strasznie zawstydzamy polską społeczność. Zapewne też podziękowania za rozegrane mecze od innych klanów na naszym discordzie, czy wyrażanie chęci rozegrania kolejnego meczy z nami czy przeciwko nam to część szeroko zakrojonej kampanii szydery z ich strony. "Napiszmy im, że fajnie spoko, niech myślą, że są ok, a my będziemy się z nich śmiali przy okazji następnego meczu..ale za plecami. Koniecznie też streścimy koledze Pakistani jaką to hańbę przynoszą swoim rodakom."

Przy okazji, chłopaki są po obu stronach konfliktu bardzo często.
Pozdrawiam

Podpisano- oficer klanu, który przynosi straszną hańbę rodakom.
Odpowiedz
Ja tam uważam, że granie po stronie mocno przegrywającej jest po prostu chujowe.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości