Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziwne ścięcia podczas gry
Exclamation 
Więc tak jak wyżej, nie mogę pozbyć się z gry ścięć czy lagów(jak zwał tak zwał) i nie rozumiem o co chodzi.. Sprawa wygląda tak że mogę grac sobie z 10 minut a jak przychodzi co do czego (wróg lub po prostu gra zaczyna się rozkrecac) gra albo się crash'uje albo nic na niej nie widać. Ogólnie chodzi dosc mozolnie. Bawiłem się tam trochę ustawieniami ale nie oszukując się nie mam w tym wprawy i tu moja prośba czy jest ktoś mi w stanie pomóc? Czytałem już kilka wątków ale żaden nie pomógł. Liczę na pomoc, pozdrawiam
Odpowiedz
Najlepiej wypisz swoją specyfikację
[Obrazek: jXsIdOs.png]
Odpowiedz
Question 
No więc co do sprzętu:
Cpu- intel Core i5 4200M
Gpu- nvidia geforce gtx 765M /2gb
I to jest ogólnie laptop od Msi (GE70)
Odpowiedz
Eh... ciężko powiedzieć z której strony by tu zacząć. Ogólnie powiem, że szału nie będzie, gdyż sprzęt masz słaby, zdecydowanie poniżej wymagań minimalnych Squada. Podejrzewam, że nie ma dobrego softwarowego rozwiązania Twoich problemów. Spróbuj powyłączać wszystko co jest niepotrzebne w systemie, upewnić się że sprzęt się nie grzeje, może zmniejszyć rozdzielczość poniżej natywnej i wtedy modlić się o te 30 fpsów.
Odpowiedz
Czesc Panowie.
Mam takie pytanko. Slabo sie znam na kompach. Zakupilem 2 dni temu Squad (mega fajna gra) tylko mam problem z grafika. Ogolnie posiadam laptopa ze sredniej polki (specyfikacja ponizej).
Gram na rozdzielczosci 1366x768 albo na 1600x1024 (bo na 1980 za bardzo klatkuje) i na najnizszych detalach (i wszystko inne wylaczone) i ogolnie - nie jestem zadowolony z plynnosci. Jak to jest, ze grafika jest tak fatalna (O BOSH) i mimo wszystko jak patrze na las to i tak klatkuje. A przy takim BF4 wszystko wyglada pieknie i plynnie.
To samo przy Insurgency - wiem, ze inny silnik i starsza gra, ale grafike mam duzo lepsza niz w SQUAD.

• Procesor: Intel Core i5-6300HQ (4 rdzenie, od 2.3 GHz do 3.2 GHz, 6MB cache)
• Pamięć: 8 GB (SO-DIMM DDR4, 2133MHz)
• Dysk: 1000 GB SATA 5400 obr.,
• Grafika: NVIDIA GeForce GTX 960M, + Intel HD Graphics 530

wiem, ze musze zmienic dysk, ale jak wyglada reszta? Mysle, ze powinna ta gra chodzic na moim sprzecie, a jak wlacze ustawienia fabryczke (w grafice w squad) to czuje sie, jakbym gral w duuuuzo za mocna gre na mojego lapka.
Odpowiedz
Raz - sprawdź, czy nie masz włączonych opcji power-saving w laptopie. Ogólnie wszystko powinno być na maxa. Jebać drzewa i planetę.

Dwa - sterowniki - zobacz, czy przypadkiem nie masz starych.

Trzy - gra - Obecnie są problemy z Mestią - tą nową mapką, w której coś jest nie tak no i po prostu się kaszani (prawdopodobnie przez model stodoły). Upewnij się, że masz full texture loading na off, oraz supersampling na 1.0.

No i do tego możesz spróbować wpisać w konsolę "stat unit", która to komenda pokaże Ci, czy bardziej ogranicza Cię grafa czy też procesor. Sprawdź co ma dłuższe czasy renderowania.
Odpowiedz
Zmienilem rozdzialke na 1600x900
Wylaczylem super-sampling (to zabieralo mi sporo fps)
Przeinstalowalem sterowniki.
Wlaczylem rozmycie w ruchu
Wlaczylem FXAA
Ogolnie da sie grac, ale grafika i tak nie urywa jak na filmikach z YT (plynnosci tez takiej nie mam).\

Wczoraj natomiast mialem bardzo duze problemy na jakiejs mapie, na punkcie The Castle (na punkcie jest taki ceglany budynek z powybijanymi szybami). Gdy patrzylem w strone tego punktu to gra zaczynala klatkowac baaardzo.
Sprawdze dzisiaj opcje power saving.
Gdzie natomiast znajduje sie opcja "full texture loading"?
Odpowiedz
W ustawieniach graficznych.
[Obrazek: jXsIdOs.png]
Odpowiedz
Na samym dole - powinno być na off. Wyłączyłbym również rozmycie w ruchu i AA w jakiejkolwiek formie. Czyli zacząć od zera i metodą prób i błędów sprawdzać co zabiera najwięcej. Komenda "Stat Unit" Twoim przyjacielem.
Odpowiedz
Twój procesor powinien jeeszcze jako tako pracować. Mam podobnego laptopa z tą samą kartą graficzną, ale mocniejszym procesorem i7-5700hq 3.5ghz.
Jednakże w moim przypadku spowalnia mnie karta graficzna.
Przede wszystkim napisz ile masz fpsów(min, max, średnio) na pełnym serwerze i na jakiej mapie.
W moim przypadku najlepiej działają mapy Sumari oraz Kokan. Najgorzej Mestia i Gorodok.
Odpowiedz
Wydaje mi sie, ze problem moze lezec po stronie dysku (Mam hdd bardzo wolnoobrotowy).
Postaram sie przeinstalowac gre na jakis SDD (najpierw musze kupic) i wtedy zobaczymy.
Grac sie da ale to nie jest to, co ogladam na YouTubie.

Ustawilem rodzielsczosc 1600x900
T+FXAA on
efekty: srednie
cienie: srednie
zasieg widzenia: sredni
roslinnosc: srednia
AA - wlaczone
pozostale opcje na OFF
supersampling OFF (to najbardziej mi spowalnia gre).

W zaleznosci od mamy FPS mam 60-30 (zazwyczaj to jest jednak 45-50). Grafika jest znosna i juz wiem, skad do mnie strzelaja.
Mam do Was tylko jeszcze pytanie:
Nie widze zbyt duzej rozniczy gdy zmieniam jakosc roslinnosci (minimalna). Na jakiej Wy gracie?
Na jakim zasiegu widzenia gracie?

Rzecza, ktora najbardziej poprawia wyglad gry sa - CIENIE! Dzieki nim gra przestaje byc taka plaska. Niestety - obciazaja bardzo kompa. Supersampling tez fajnie nadaje ksztaltow, ale to juz w ogole obciaza baaardzo.
Odpowiedz
Większość z nas gra pewnie na tzw. ustawieniach "turniejowych" tzn. wszystko na low, cienie na medium i zasięg widzenia na high. Są to minimalne ustawienia wymagane w ligach.
Odpowiedz
Po ostatniej aktualizacji znacznie zostala poprawiona plynnosc gry (w koncu wzieli sie za optymalizacje). Idzie grac normalnie i strzelac do ludzi, ktorych sie widzi i w ogole gra jest super i sie jaram i takiej gry szukalem!

Tak, wlasnie takiej! Realistycznej, wymagajacej, gdzie komunikacja to podstawa.
Od kilku lat bawie sie w ASG (w realu Panowie) i... wlasnie takiej gry szukalem Smile

Mega udany zakup!
Myslalem, ze Escape From Tarkov skradnie moje serce ale... nawet nie kupilem. W sumie takie chodzenie i uciekanie z planszy po pewnym czasie sie znudzi - co tam robic?
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości