Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MSBS
Jako, że fabryka Łucznik udostępniła nowy spot promujący nasz rodzimy karabin, to myślę, że warto w tym celu założyć nowy temat.

Karabin zostanie udostępniony w kilku wersjach: szturmowej, ze składaną kolbą, jako LKM, jako karabin wyborowy oraz jako karabinek reprezentacyjny - ta ostatnia wersja już trafia do użytku. Na pozostałe pewnie jeszcze troszkę poczekamy. 
Cieszy mnie, że w końcu tworzymy własne uzbrojenie a w Polsce mamy do tego świetnie wyspecjalizowane firmy, tylko przez ostatnie lata rząd wolał kupować po zawyżonych cenach zagraniczne zabawki a w zamian część kasy brać sobie do kieszeni  Dodgy Cieszy modułowość karabinka (zamiana w jednej z wersji w drugą) oraz integracja z NATO - pasujące magazynki i kaliber. Dodatkowo zintegrowane szyny co oznacza koniec z doczepkami jak w Berylu. Operatorzy GROM już strzelali z tego karabinka i bardzo go sobie chwalą. 
A Beryl podbija cywilny rynek USA, z kolei jakieś 2 lata temu 200 sztuk poszło do specjalsów z Nigerii. Gdzieś mi się obiło o uszy, że i teraz dostaną kolejną dostawę.
Odpowiedz
Fajny ten filmik Smile

Na broni się nie znam, ale filmik mi się podoba.
Odpowiedz
(03-27-2016, 09:38 PM)LoneRanger napisał(a): Karabin zostanie udostępniony w kilku wersjach: szturmowej, ze składaną kolbą, jako LKM, jako karabin wyborowy oraz jako karabinek reprezentacyjny - ta ostatnia wersja już trafia do użytku. Na pozostałe pewnie jeszcze troszkę poczekamy. 
Cieszy mnie, że w końcu tworzymy własne uzbrojenie a w Polsce mamy do tego świetnie wyspecjalizowane firmy, tylko przez ostatnie lata rząd wolał kupować po zawyżonych cenach zagraniczne zabawki a w zamian część kasy brać sobie do kieszeni  Dodgy Cieszy modułowość karabinka (zamiana w jednej z wersji w drugą) oraz integracja z NATO - pasujące magazynki i kaliber. Dodatkowo zintegrowane szyny co oznacza koniec z doczepkami jak w Berylu. Operatorzy GROM już strzelali z tego karabinka i bardzo go sobie chwalą. 
A Beryl podbija cywilny rynek USA, z kolei jakieś 2 lata temu 200 sztuk poszło do specjalsów z Nigerii. Gdzieś mi się obiło o uszy, że i teraz dostaną kolejną dostawę.

Tylko żeby nie było tak jak z zestawami przeciwlotniczymi GROM albo z prototypem PIORUN które zostały olane przez MON. Mało ludzi wie ale plot GROM to najlepszy zestaw ręcznej broni przeciwlotniczej (TAK! lepszy od amerykańskiego stingera). Dodatkowo można dodać że sprawdził się w boju bo używała go Gruzja przeciwko samolotom Rosyjskim. Gruzini zestrzelili (bądź uszkodzili) 9 statków powietrznych i potwierdzono 21 trafień. A MON co zrobił? Wstrzymał zamawianie wyrzutni i mocno ograniczył zamawianie pocisków. To jest jakaś paranoja. 
MSBS dobrze wygląda ale czy zostanie wcielony do armii w jakiejś konkretnej ilości? Przecież Beryl'a jeszcze nie ma we wszystkich jednostkach...
[Obrazek: yt_twitch.png][Obrazek: twitch_yt.png]
Odpowiedz
Podobno wersja cywilna ma kosztować około 8000 zł. Czas zbierać pieniążki...
Odpowiedz
(03-28-2016, 08:13 AM)Fresz napisał(a): MSBS dobrze wygląda ale czy zostanie wcielony do armii w jakiejś konkretnej ilości? Przecież Beryl'a jeszcze nie ma we wszystkich jednostkach...

Z Macierewiczem jako szefem MON, to bym się o to nie martwił. 150 sztuk reprezentacyjnych ma trafić do czerwca tego roku. Natomiast pierwsze wersje bojowe mają ponoć pojawić się w 2017 roku i w pierwszej kolejności zastąpić wysłużone AK. Warto też wspomnieć, że MSBS jest częścią projektu Tytan czyli żołnierza przyszłości - wszystko opracowywane w Polsce. Z innych broni wchodzących w skład tego projektu, wspomnę o pistolecie PR-15 Ragun:
[Obrazek: 10362793_725941044111967_3692649181782548689_o.jpg]
Odpowiedz
W systemie kolbowym - piękny
http://wmasg.pl/pl/news/show/717123
Odpowiedz
Trochę mi ACR przypomina.
[Obrazek: CeP6PzK.jpg]
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości